501 381 500 biuro@sunking.pl

Fotowoltaika dla Rolników

Rosnące ceny paliwa, oprysków czy energii, to bolączka wielu rolników. Jak wyprodukować dobrej jakości towary, przy zachowaniu rentowności? Aby obniżyć koszty gospodarstwa rolnego, wielu decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych. Są one źródłem energii, z której można korzystać w domu, jak również w budynkach gospodarczych. Jakie są korzyści z takiej instalacji? Na jakie zyski możesz liczyć?

Najnowsza technologia fotowoltaiczna

Profesjonalna Instalacja Paneli słonecznych

Prąd dla całego domu pod dostatkiem

Panele słoneczne dla rolników

Nie sposób przecenić korzyści wynikających z oszczędzania. Aby gospodarstwo rolne mogło przynosić zyski, musi być prowadzone z głową. Dlatego szukanie oszczędności to ważna kwestia. Nie można o niej zapomnieć, jeśli chcesz mieć profity. Ogromna większość rolników zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo są zależni od prądu. Stosując więc niezależne zasilanie z fotowoltaiki dla rolników, możesz poprawić jakość swojej działalności. Zyskasz komfort bezawaryjności na dziesiątki lat i poczujesz zyski związane z posiadania osobistej elektrowni.  Dlaczego warto wziąć pod uwagę tę opcję?

 

Oszczędności z instalacji fotowoltaicznej dla rolników

Ceny prądu stale rosną i odbijają się na cenach Twoich produktów. Aby temu zaradzić, rozważ zainstalowanie paneli słonecznych dla rolników. Możesz zupełnie uniezależnić się od zewnętrznych dostawców prądu i zyskać źródło dochodu przez sprzedaż produkowanej nadwyżki. Dodatkowo możesz skorzystać z odliczenia kosztu fotowoltaiki dla rolników od podatku rolnego. Jeśli prowadzisz małe gospodarstwo i posiadasz nie więcej niż 1 ha gruntu, możesz przez ponad 10 lat być zwolniony z płacenia tej daniny. Z pewnością to odczujesz. W przypadku większego gospodarstwa rolnego możesz zyskiwać przez nawet 15 lat, odliczając koszty takich paneli słonecznych dla rolników. Aby to osiągnąć, Twoja instalacja powinna posiadać moc maksymalną rzędu 17 kWp. 

 

Gdzie zainstalować fotowoltaikę dla rolników?

Panele fotowoltaiczne dla rolników są elementami, które łatwo jest zamontować. Prowadząc gospodarstwo rolne, z pewnością posiadasz budynki gospodarcze o dużej powierzchni. Jeśli masz, chociaż niewielką ilość gruntu, na nim również możesz postawić instalację fotowoltaiczną dla rolników. Aby jednak Twoja prywatna elektrownia dawała jak największe zyski, musi być wolna od elementów, które by ją przysłaniały. Dlatego zaobserwuj, czy drzewa bądź inne budynki czy kominy nie zasłaniają na stałe połaci dachu lub działki, na której chcesz zamontować panele słoneczne dla rolników. Skieruj swoją instalację na południe. To sprawi, że będziesz odbierał maksymalną ilość energii słonecznej i zwiększysz swoje oszczędności. 

 

Wybierz panele fotowoltaiczne dla rolników

Dobrze jest być niezależnym. Prowadząc gospodarstwo rolne, masz dostęp do własnoręcznie produkowanych dóbr, bez obaw o ich jakość. To komfort, którego nie da się nie dostrzec. Dlatego nie wahaj się pójść do przodu. Fotowoltaika dla rolników da Ci komfort uzyskiwania comiesięcznych oszczędności przy jednoczesnym zaspokajaniu potrzeb gospodarstwa domowego i działalności rolniczej. To wszystko możesz sobie zapewnić, sięgając po panele słoneczne dla rolników. Instalacje fotowoltaiczne wykonujemy w miastach Kraków, Rzeszów, Warszawa, Wrocław, Katowice, Łódź, Lublin, Olsztyn, Kielce, Sopot, Gdynia, Gdańsk, Poznań, Białystok, Bydgoszcz, Szczecin.