500 872 370 [email protected]

Korzyści stosowania modułów HCC

Popyt na baterie fotowoltaiczne powoduje ciągły rozwój technologiczny tej branży. Dzięki temu można stosować jeszcze wydajniejsze panele słoneczne, do których należą moduły HCC. Czym są i jakie korzyści przynosi ich instalowanie?

Instalacje PV w systemie HCC

Wyższa sprawność tego typu rozwiązań wynika z przecięcia ogniw na pół. Powoduje to obniżenie wartości przepływającego prądu, jednocześnie zmniejszając opór. Dzięki temu spadki mocy na linii moduł – ogniwo są redukowane czterokrotnie. Takie rozwiązanie powoduje wzrost wydajności nawet o 10Wp z modułu fotowoltaicznego. 

Korzyści stosowania modułów HCC są możliwe dzięki zmianom w natężeniu prądu. Dzięki temu, że pojedyncze ogniwa są mniejsze, redukowane są również wartości prądu. Korzystnie wpływa to końcową moc instalacji. 

Technologia HCC w Twoim domu

Aby najskuteczniej zaopatrywać się w zielony prąd bądź gotowy skorzystać z najnowszych technologii. Umożliwią Ci one jeszcze większe zyski energii i poprawę wydajności paneli słonecznych. Wszystko to pozytywnie wpłynie na Twoje rachunki i zobaczysz że fotowoltaika się opłaca. 

Rate this page