+48 500 872 370 kontakt@sunking.pl

Korzyści stosowania modułów HCC

Korzyści stosowania modułów HCC

Popyt na baterie fotowoltaiczne powoduje ciągły rozwój technologiczny tej branży. Dzięki temu można stosować jeszcze wydajniejsze panele słoneczne, do których należą moduły HCC. Czym są i jakie korzyści przynosi ich instalowanie?

Instalacje PV w systemie HCC

Wyższa sprawność tego typu rozwiązań wynika z przecięcia ogniw na pół. Powoduje to obniżenie wartości przepływającego prądu, jednocześnie zmniejszając opór. Dzięki temu spadki mocy na linii moduł – ogniwo są redukowane czterokrotnie. Takie rozwiązanie powoduje wzrost wydajności nawet o 10Wp z modułu fotowoltaicznego. 

Korzyści stosowania modułów HCC są możliwe dzięki zmianom w natężeniu prądu. Dzięki temu, że pojedyncze ogniwa są mniejsze, redukowane są również wartości prądu. Korzystnie wpływa to końcową moc instalacji. 

Technologia HCC w Twoim domu

Aby najskuteczniej zaopatrywać się w zielony prąd bądź gotowy skorzystać z najnowszych technologii. Umożliwią Ci one jeszcze większe zyski energii i poprawę wydajności paneli słonecznych. Wszystko to pozytywnie wpłynie na Twoje rachunki i zobaczysz że fotowoltaika się opłaca.