+48 501 381 500 biuro@sunking.pl

Instalowanie paneli słonecznych w domu jest stosunkowo nowym i popularnym rodzajem ulepszenia domu, który błyskawicznie zdobywa serca coraz większej ilości polskich właścicieli nieruchomości. Nic dziwnego, w końcu instalacje fotowoltaiczne mocno podnoszą wartość domu i zapewniają wystarczającą oszczędność w aspekcie długoterminowym, co czyni je niezwykle opłacalnym rozwiązaniu. 

Wciąż jednak spora grupa ludzi unika skorzystania z takiej możliwości, ponieważ sam dobór paneli i ich instalacja wydaje się to dla nich dość zniechęcającym zadaniem. Czy słusznie?

Montaż paneli solarnych – to nie takie trudne!

Instalowanie paneli słonecznych nie musi być koszmarem. Oto garść wskazówek, które mogą uczynić ten proces nieco łatwiejszym (i mniej przerażającym) dla niewtajemniczonych. Przy niewielkiej pomocy nie jest trudno samodzielnie dobrać rozmiar systemu, wybrać komponenty, a nawet zamontować i zainstalować panele słoneczne, falowniki i odpowiednie odłączniki bezpieczeństwa. 

Ostateczny koszt systemu paneli słonecznych będzie zależeć od zużycia energii elektrycznej, co decyduje o tym, ile paneli słonecznych potrzebujesz. 

Fotowoltaika: od czego zacząć jej instalację?

Aby rozpocząć instalację własnych domowych paneli słonecznych, należy rozważyć kilka istotnych kwestii. W tym miejscu wymienimy kilka najważniejszych i zachęcamy do samodzielnego pogłębienia własnej wiedzy na ten temat.

Jeśli jednak naprawdę nie wiesz od czego zacząć, zachęcamy do tego by zdecydować się na pomoc od konsultanta, który zna ten proces. Doświadczony konsultant jest na wagę złota, ponieważ zazwyczaj pomaga uniknąć kosztownych błędów, które popełniają amatorzy w dziedzinie fotowoltaiki.

Jeśli chodzi o kwestie, którymi możesz się sam zająć w ramach przygotowań – zastanów się, ile masz wolnego miejsca. Mówiąc bardziej dosadnie: zanim zaczniesz inwestować czas i pieniądze w instalowanie paneli słonecznych, zastanów się, ile miejsca masz na nie, a nawet – czy w ogóle masz na to miejsce. Bez upewnienia się co do tej kwestii, naprawdę nie ma sensu iść dalej w swoich zamiarach.