505 350 358 [email protected]

Zalety modułów MWT

Ogniwa fotowoltaiczne produkowane klasycznie posiadają na froncie szynowody zbiorcze. Stanowią one jednak niepotrzebne zacienienie paneli słonecznych, czym przyczyniają się do spadku mocy. W modułach produkowanych metodą MWT (Metal Wrap Through), szyny zostają przeniesione na spodnią warstwę ogniw. Wynikają z tego zasadnicze korzyści. 

Korzyści technologii MWT

Dzięki wprowadzeniu tego sposobu produkcji baterie fotowoltaiczne mogą uzyskiwać wyższą sprawność. Zwiększa się powierzchnia robocza modułu, co skutkuje możliwością przetworzenia dodatkowej ilości promieni słonecznych. Dzięki przeniesieniu szynowodów na tył paneli możliwe jest zbliżenie do siebie ogniw fotowoltaicznych. Poprawia to ogólną sprawność instalacji. 

Zalety modułów MWT są widoczne również w innych sytuacjach. Technologia ta pozwala na zredukowanie spadku produkowanego prądu przy wzroście temperatury. Jednocześnie zmniejszają się straty energii między ogniwem a modułem. W konsekwencji niższej temperatury pracy sprawność instalacji wzrasta, a zyski można obliczyć na 3% rocznie, fotowoltaika się po prostu opłaca. 

Wybierz moduły MWT

Decydując się na panele słoneczne, pamiętaj, że potrafią one nagrzać się w upalny dzień nawet do 70oC. Powoduje to duże straty produkowanej mocy. Jednak baterie słoneczne wykonane w technologii MWT mają zdecydowanie wyższą sprawność w letnie dni. Ich używanie jest więc korzystniejsze. 

Gdy wahasz się między klasycznymi modułami a panelami MWT, rozważ korzyści, jakie będziesz miał z posiadania tych drugich. Większa sprawność, niższa temperatura pracy i ergonomia wykonania stawiają je wyżej od podstawowych modeli. 

5/5 - (1 vote)