500 872 370 [email protected]

Panele fotowoltaiczne zamontowane na dachu lub gruncie pozwolą Ci na korzystanie z darmowej energii słonecznej i zamianę jej w prąd do oświetlenia budynku lub uruchomienia znajdujących się w nim urządzeń. Jednak chcąc skorzystać z dobrodziejstw fotowoltaiki w Krakowie, Katowicach czy jakimkolwiek innym mieście, powinieneś zainstalować panele fotowoltaiczne o odpowiedniej mocy. Dlaczego to tak istotne i jak obliczyć ich moc?

Moc paneli fotowoltaicznych – fundament działania instalacji

Panele fotowoltaiczne, dzięki ogniwom, z których są zbudowane oraz falownika, pozwalają na produkowanie energii elektrycznej o odpowiedniej mocy, dostosowanej do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika budynku. Jej prawidłowe obliczenie jest niezwykle istotne, ponieważ dzięki temu Twoja instalacja będzie spełniała pełne zapotrzebowanie na prąd i w ten sposób staniesz się niezależny względem zewnętrznych dostawców energii. A co za tym idzie – znacząco zmniejszysz rachunki za prąd.

W obliczaniu mocy paneli pomagają specjalne kalkulatory fotowoltaiczne oraz specjaliści, którzy zajmują się projektowaniem oraz montażem instalacji – warto jednak wiedzieć, co należy wziąć pod uwagę, by mieć pełną świadomość zarówno swoich potrzeb, jak też możliwości.

Jak obliczyć moc paneli fotowoltaicznych?

Jeżeli chcesz wiedzieć, jaka moc paneli fotowoltaicznych będzie odpowiednia dla Ciebie, powinieneś zyskać wiedzę na temat swojego rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną. W tym celu warto zgromadzić wszystkie rachunki za prąd z ostatniego roku, a nawet – dla szerszej perspektywy – z kilku ostatnich lat. W ten sposób dowiesz się ile prądu zużywasz i jakie koszty ponosisz – dzięki temu nie tylko obliczysz w odpowiedni sposób moc paneli, ale także zyskasz pewność co do opłacalności instalacji fotowoltaicznej.

Aby uzyskać poprawną wartość, należy założyć, że 1,25 kWp mocy instalacji fotowoltaicznej to 1000 kWh prądu zużywanego w jednym roku kalendarzowym. Jeżeli więc Twoje zużycie wynosi 3000 kWh, instalacja powinna posiadać moc rzędu 3,75 kWp. Proste, prawda?

Oczywiście są to wyniki uśrednione, dlatego też w celu prawidłowego obliczenia mocy paneli fotowoltaicznych, warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Chcesz poznać moc paneli? Skorzystaj z kalkulatora fotowoltaiki!

Na naszej stronie znajdziesz specjalny kalkulator fotowoltaiki, który pomoże w obliczeniu niezbędnej mocy paneli. Wystarczy tylko, że wpiszesz w nim:

  • swoje miesięczne rachunki za prąd;
  • miejsce instalacji (dach lub grunt).

Po dodaniu danych skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy Ci najlepsze możliwe rozwiązanie, które będzie w stu procentach dostosowane do twoich potrzeb. Warto dodać, że kalkulacja jest całkowicie bezpłatna – o tym, czy zdecydujesz się podjąć z nami współpracę i skorzystać z fotowoltaiki w Krakowie, Katowicach lub jakimkolwiek innym mieście, zdecydujesz po otrzymaniu propozycji.

Zapraszamy więc do uzupełnienia kalkulatora fotowoltaicznego, a w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – do bezpośredniego kontaktu z naszym specjalistą.

Rate this post