505 350 358 [email protected]

Dlaczego warto zainwestować w instalację PV?

Instalacje PV

Zapewnienie sobie komfortu i bezpieczeństwa wymaga inwestycji. Wielu chce podnieść jakość swojego życia, instalując panele fotowoltaiczne. Jest to rozwiązanie o szerokim zastosowaniu. Niesie za sobą liczne korzyści. Jakie? I kto może z nich skorzystać?

Oszczędności widoczne na rachunkach

Decydując się na montaż fotowoltaiki, stawiasz na oszczędność i ekologię. Taka inwestycja wiąże się z zaspokojeniem Twoich potrzeb na energię elektryczną, co uniezależnia Cię od zakładów przesyłających prąd. Po okresie zwrotu inwestycji możesz cieszyć się bardzo tanim prądem, którego cena obejmuje jedynie opłaty stałe. To bardzo dobra wiadomość szczególnie wobec prognoz dotyczących wzrostu cen energii elektrycznej. 

Trwałość instalacji

Użytkowanie paneli słonecznych, które wchodzą w skład instalacji fotowoltaicznej, nie wymaga od inwestora konserwacji czy wymiany elementów. Zapewnia to więc bardzo niski koszt jej użytkowania. Przedkłada się to znacznie na okres zwrotu instalacji, który jest bardzo szybki i może wynieść kilka lat. Później cieszymy się praktycznie darmowym prądem. Oto dlaczego warto zainwestować w instalację PV. 

Instalacja w polskich warunkach 

Ze względu na położenie geograficzne Polska jest krajem, w którym instalacja fotowoltaiczna ma duży sens. Uśredniając wyniki dotyczące energii słonecznej padającej na ziemię, przyjmuje się, że jest to 1100 kWh/m2 w ciągu roku. Dlatego zastosowanie odpowiednio nasłonecznionej i mocnej instalacji fotowoltaicznej pozwala w Polsce zaspokoić potrzeby danego gospodarstwa domowego czy przedsiębiorstwa.

Ekologiczne rozwiązania dla Ciebie

Prąd uzyskiwany dzięki zjawisku fotowoltaiki nazywany jest zieloną energią. Zawdzięcza to miano głównie temu, że nie emituje podczas pracy żadnych zanieczyszczeń i hałasu. Energia potrzebna do wyprodukowania paneli jest znikoma w porównaniu do energii, jaką może stworzyć.  Jej elementy są praktycznie w 100 procentach zdatne do recyklingu. Zapewnia więc bez emisyjną produkcję energii elektrycznej. 

5/5 - (4 votes)