505 350 358 kontakt@sunking.pl

Instalacja i montaż paneli słonecznych to długoterminowa inwestycja. Większość osób, które się na nie decyduje zakłada, że pomogą w obniżeniu rachunków za energię elektryczną a równocześnie będą wspierać działania mające na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla.

Fotowoltaika – czy to się naprawdę opłaca?

Energia słoneczna to czyste, odnawialne źródło energii elektrycznej, które potencjalnie może odegrać znaczącą rolę w zaspokojeniu światowych wymagań energetycznych.

Dlaczego warto rozważyć zainstalowanie paneli słonecznych?

  • zrównoważenie kosztów energii,
  • zmniejszenie rachunków za prąd nawet o 90%
  • zmniejszenie wpływu domu na środowisko.

Z tych powodów dofinansowanie fotowoltaiki zyskuje w ostatnich latach popularność wśród właścicieli domów. W skali globalnej coraz więcej krajów podobnie zachęca do instalowania fotowoltaiki słonecznej w budynkach mieszkalnych w celu zwiększenia udziału energii odnawialnej w ich koszyku energetycznym i zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego. Pomimo obiecujących zalet, jakie oferuje ten sposób wytwarzania energii elektrycznej, nadal istnieje szereg wyzwań, którym należy sprostać – aby to faktycznie było opłacalne.

Magazyny do przechowywania nadmiaru energii elektrycznej, a opłacalność fotowoltaiki

Generowanie energii elektrycznej z fotowoltaiki osiąga szczyt w ciągu dnia, kiedy zapotrzebowanie na energię elektryczną jest niskie, co powoduje nadprodukcję – zwłaszcza w dni powszednie, kiedy ludzi zwykle nie ma w domu. Obecnie ta nadwyżka energii elektrycznej jest zazwyczaj eksportowana do centralnej sieci elektrycznej, ale najlepiej byłoby, gdyby domy wyposażone w panele słoneczne były w stanie magazynować nadprodukcję energii słonecznej, na przykład przy użyciu baterii, i zużywać ją wieczorem, gdy zapotrzebowanie jest wysokie i nie ma wytwarzania energii słonecznej.

5/5 - (1 vote)